Automaty z zabawkami. Jak zwiększyć szansę na wygraną?

Poradnik na temat grania w automaty z zabawkami. Wszystko, co przyszło mi do głowy zawarłem w 10 punktach. Zapraszam!

Zacznijmy od nazwy. Po angielsku gra nazywa się claw machine, a po polsku spotkałem się z różnymi nazwami: automat z zabawkami, łapacz maskotek i łapa szczęścia. Dajcie znać, jeżeli słyszeliście jeszcze inną nazwę.

Od dziecka byłem zafascynowany tą grą. Zwłaszcza jak jeździłem z rodzicami nad morze chciałem w to zagrać. Po latach postanowiłem pobawić się w to jeszcze raz, ale z większym zapałem. Wielokrotne próby łapania maskotek pozwoliły mi wypracować taktykę, którą chciałbym się z Wami podzielić.

1

  1. Nie wybieraj maskotki, która Ci się podoba

To tak nie działa. Wybieraj te, które są łatwo dostępne. Leżą w dogodnej pozycji albo są blisko krawędzi dziury, do której mają spaść. Trudno, może nie wygrasz tego, co chcesz, ale wygrasz cokolwiek.

  1. Wielkość maskotek ma znaczenie

Mniejsze z reguły łapią się lepiej i są lżejsze.

  1. Kształt maskotek ma znaczenie

Maskotki z elementami odstającymi łapią się lepiej. Większość tych które ja złapałem miała ręce, nogi, kopyta, ogony etc. Łapa zaciska się lepiej jak traficie pomiędzy te elementy i nawet, jeżeli puści po jakimś czasie to przez chwilę jesteście w stanie to podnieść i przemieścić bliżej dziury.

  1. Ilość maskotek ma znaczenie

Jeżeli widzisz górę zabawek, masz większą szanse, że coś spadnie. Łatwiej też manewruje się łapą. Z drugiej strony, jeżeli automat jest już wyczyszczony, szansa jest mniejsza. Lepiej sobie wtedy odpuścić.

  1. Trzymaj się jednego celu

Jeżeli wybrałeś jakąś maskotkę, próbuj ja wyciągnąć już do końca. Może po kilku próbach ustawi się w takiej pozycji, że będzie łatwą ją złapać. Staraj się manewrować i ją przesuwać jak najbliżej dziury, do której ma spaść. Im bliżej jesteś dziury, tym większa szansa.

Tutaj może istnieć wyjątek. Jeżeli w trakcie gry zdarzy się, że przypadkowo odkryjecie albo odsłonicie bardziej dostępną maskotkę, nastawcie się na nią.

  1. Nie rezygnuj po pierwszej grze, ale też nie graj w nieskończoność

Pierwsza gra jest zawsze zapoznawcza. Zagraj i zobacz jak działa automat. Każdy może być zaprogramowany na swój własny sposób. Jeżeli po 8-10 grach widzisz, że łapa nie chce się zacisnąć, a robisz wszystko co w Twojej mocy, odpuść! To tylko zabawa.

  1. Podpatruj jak grają inni ludzie

Masz do tego prawo. Stań sobie z boku i zobacz jak im idzie. Policz sobie mniej więcej czas w jakim maskotka znajduje się w powietrzu do momentu jej wypuszczenia. Jeżeli im się nie udało, a grali kilka razy, masz większą szansę na zaciśniecie łapy próbując po nich.

  1. Wygrałeś maskotkę? Wystarczy Ci!

Udało Ci się wygrać. Gratulacje! Szansa, że wygrasz drugi raz w tym samym automacie jest mniejsza. Odpuść i zaczekaj do następnego razu. Nie jest to jednak sztywna zasada. Zdarzyło mi się wygrać 2-3 maskotki jedna po drugiej.

  1. Pamiętaj, że to tylko zabawa

Nie wydawaj całej swojej gotówki, żeby za wszelką cenę wygrać zabawkę. Ograniczaj się do kilku prób. Zawsze fajnie jest coś wygrać, nawet jeżeli odrobinę przepłacimy.  Z kolei cała satysfakcja mija, jeżeli przepuścimy cały portfel, żeby w końcu wyciągnąć maskotkę, która jest made in china.

  1. Nie oszukuj 😉

Widziałem, że jest kilka filmików na YouTube jak przełączyć automat w tryb przeglądu technicznego. Podobno wtedy łapa zaciska się za każdym razem. Ale po co? Przecież to ma służyć dobrej zabawie. Jeżeli masz wygrać, w końcu wygrasz i możesz to osiągnąć poprzez wypracowanie własnej strategii!

kol.jpg

W ciągu ostatniego pół roku udało mi się wygrać 15 maskotek w 3 różnych krajach: Polska(11), Szwecja(3) i Japonia(1). Jest to dowód na to, że da się wygrać tylko trzeba wypracować swoją własną taktykę.

Jeżeli zastosowaliście powyższe punkty i udało się Wam coś wygrać. Wyślijcie nam zdjęcie maskotki i napiszcie, za którą próbą się udało! Zdjęcia dołączymy do tego posta. Wysyłajcie tutaj: poranatrip@gmail.com

Powyższe zasady powstały na podstawie tego artykułu: http://mentalfloss.com/article/65997/8-tips-beating-claw-machine oraz moich własnych doświadczeń.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s